Uroinfektsioon 22.11.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere dr. Zirel,

Millest võivad olla tingitud uroinfektsioonid veel peale mikroobide? Kestab pidev väike palavik (37,3-37,5), valud põies ning üldine väga kehv enesetunne. Mikroobikülv negatiivne, uriiniproovis kohati leukotsüüdid 500, kohati ei ole üldse. Urogramm näitas neerude liikumist 2 selgoolüli ulatuses. Uroloog aga ütleb, et liikuvad neerud iseenesest ei saa olla põletike põhjuseks, samuti ei ole mikroobe uriinis, mis võiksid pidevalt infektsiooni üleval hoida. Palun andke nõu!

Tänan,
Vaike

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere Vaike,
taolises situatsioonis külvaks ma teie uriini tuberkuloositekitaja suhtes. Tuberkuloositekitaja on ka bakter, kuid tavalistes külvides seda avastada ei õnnestu.
Ülo Zirel