selg või neerud 15.11.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

olen 36a.naine. paar kuud tagasi hakkasid seljavalud,käisin arstil ja olin nädala lehel ning sõin diclofenaki tablette,siis saatis arst mu taastusravisse ja masaazi ajal oli vasakust neerust kuni tagumikunärvini valus.et enesetunne ei paranenud,käisin ka naistearstil ja lasksin eemaldada spiraali ning tehtud analüüsid olid korras.läksin uuesti perearstile sest terve selg valutas.tegin kohapeal uriiniproovi ja arsti sõnul see olevat nagu korras,vereproovi ei pidanud ta vajalikuks teha.ka ei ole ma teinud ei röntgeni ega ultraheli.lisandus ka peavalu ja on tunne et kukal on kange.arst ütles et see on viirus ja olen külmetunud.olen jällegi sinisel lehel ja söön seekord BERLOCIDi. Olen tõsiselt mures sest ei tea mis on.kuidas käituda ja milles võiks probleem olla.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
miks te üldse arvate, et teil on neeruhaigus. Kõige sagedasemaks seljavalude põhjuseks on seljalihaste põletikud ja selgroo muutustest tingitud närvivalud. Teie kirjast jääb mulje, et ka teil on tegemist selle sagedamini esineva probleemiga.
Ülo Zirel