tere. 11.11.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Mul sellne küsimus,et olen sünnitanud 2last ja nüüd peale teist sünnitust on tekkinud,et kui köhin või naeran ,siis tulevad tilgad püksi.Ja kardan,et see läheb hullemaks.Äkki oskate aidata?et äkki peaksin mingit ravi saama või arsti juurde pöörduma ja kas sellest üldse terveks saabki?
Ette tänades noor ema 25aastane.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
teil on tekkimas pingutustüüpi uriinipidamatus, mille põhjuseks võib sageli olla sünnitus. Paljudel juhtudel see möödub iseeneslikult 6 kuu kuni aasta möödudes sünnitusest. Sellest hoolimata soovitaks pöörduda perearsti kaudu ravikehakultuuri spetsialisti poole ja õppida selgeks vastavad harjutused vaagnapõhja lihaste tugevdamiseks. Tähtis on, et neid harjutusi tehtaks regulaarselt iga päev. Kui harjutused ei aita ja uriinipidamatus süveneb, saab probleemi lahendada operatsiooniga.
Ülo Zirel