Happelised mineraalveed? Põiepõletike vastu. 07.11.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Kas Teie oskate konkreetselt soovitada mõnda mineraalvett, mis muudaks uriini happeliseks, või mis oleks just põiepõletike profülaktikaks õiged juua? Millised toiduained muudaksid uriini happeliseks? Tänan väga!

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
kahjuks ei oska. Varasemal ajal toodi Eestisse Truskavetsist "Naftusjat", mis hapustas uriini. Soovitav on juua pohla-, jõhvika- või leesikateed, mis samuti hapustavad uriini. Toidu osa uriini happesuse muutmisel on tühine.
Ülo Zirel