neeru röntgen 02.11.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Röntgeni kabinetist öeldi mulle, et eelmise päeva lõunast tuleb hakata võtma lahtistit ja söetablette.Apteegis oli aga lahtistite valik nii suur,et ei osanudki midagi valida.Paljudel oli peale märgitud, et võtta sisse enne magamaminekut.Nüüd ongi probleem, et mida osta ja kui palju võtta söetablette, sest nende pakendil oli märgitud, et4-8tbl. 3-4 korda ööpäevas.Ma tõesti väga tänan vastuse eest!

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
hea kõhukoopa piirkonna röntgenpildi eelduseks on gaasi ja paksu sisaldise puudumine soolestikus. Teil tuleks eelmise päeva õhtul võtta 10 söe tabletti korraga ja uuringupäeva hommikul teha mikrolaksiga miniklistiir. Selle lahtisti toime on kohene. Lisaks on soovitav enne uuringut rohkelt juua, vähemalt 0,5 l.
Ülo Zirel