Mure 20.10.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Olen eelnevalt kontaktidesse pannud ja kurtnud mure ja ei ole saanud ikka vastust murele.
Olen 20 aastane noormees, mul on tume kollane sperma ja vahel eritub suguti otsast vedelikku mis on ebamugav sest aluspüksid saavad seda täis. Seda ei tule küll palju kuid probleem on olemas.
Asi algas nii umbes 2 nädalat tagasi kui tundsin ebameeldivat tunnet ja lõhna kubeme piirkonnast. Nüüdseks on lõhn küll kadunud kuid vedelik ikka voolab ja kollakat spermat ikka ilmneb.
Samuti on tundlikus paremas munandis ehk siis kui katsun on selline õrnem valu, paistetust ei ilmne. Millega võis tegu olla? kas see on nüüd põletik või hoopis tripperiga? Tripperiga pidi ka tekkima samalaadsed sümptomid. Mis ravimeid te soovitaksite? Kelle juurde pöörduda analüüsi tulemuse saamiseks?

Arvan et tüdrukul on sama asi ja juu siis temalt sain selle mis iganes see on... tal on ka halvad lõhnad seal kubemes ja seda isegi kui ta pesus on käind. Igatahes ilmnesid sümptomid paar nädalat hiljem kui temaga esimest korda vahekorras olime.
Kuskilt artiklist lugesin et tegemist võib olla nii põletiku kui ka lihtsalt mida pikem on sugu kokkupuude seda kollakamaks muutub... kuid mul pole elusees kumbagi olnud ja nüüd on.

Sooviksin teie nõuannet kuna mul kahjuks pole aega minna niisama uurima arsti juurde... enne teada saada kas on mõtet minna või on olemas neile sümptomitele ravi?

Lugupidamistega

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
kui te kahtlustate endal suguhaigust, peaksite pöörduma naha ja suguhaiguste arsti vastuvõtule, kus tehakse vastavad analüüsid ning korraldatakse ka ravi, niisama uurida pole siin midagi. Kui teil on ravimata suguhaigus, võite nakatada ka teisi partnereid.
Ülo Zirel