prostatiit 09.10.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tervist. Olen 32 aastane mees.Juhtus selline lugu,et on põhjust arvata ,et mul võiks olla prostatiit.Nimelt jõudis sellise järelduseni mu endise elukaaslase günekoloog.Mu endisel elukaaslasel on olnud aastaid probleeme põletike-voolustega.Siinsed arstid (Jõhvi,Kohtla -Järve) laiutasid käsi.Tuttavate soovitusel pöördus ta abi saamiseks Rakvere arstide poole.Sealt siis öeldigi ,et võib-olla on probleem minus.Kuigi oma endise elukaaslasega ei ole olnud vahekorda juba pool aastat ,jätkuvad tema probleemid siiani.Samuti on tekkinud samasugused hädad mu uuel partneril.Kas mul on olnud mingeid sümptomeid?Kui hakkan meenutama siis tõesti on neid olnud vist kaheksa aasta jooksul piisavalt.Nimelt külmetasin kaheksa aasta eest end korralikult ära ja siis need hädad hakkasid.Igasugu valulikkust on olnud alakehas (väga erinevais paigus),sage urineerimisvajadus,n.n. tilkuma jäämine,näriv tunne alkõhus vasakul j.n.e.Üldiselt need vaevused on on kord tugevamalt kord nõrgemalt.Kui järele hakata mõtlema ,siis sümptomite ägenedes on esinenud põhjendamatut palavikku ja nõrkust.Aastaid on olnud spermas tihedaid tükikesi ja teiene kord on ejakulatsioon väga valus ja väga tihti puudub üldse tahtmine vahekorraks.Olen selle kõik külma süüks ajanud.Muudel põhjustel olen käinud ultraheli uuringutel,kus on ära mainitud eesnäärme suurenemine.Korra olen käinud ka uroloogi vastuvõtul(K-Järvel).See võis olla umbes seitse aastat tagasi.Toona avaldusid esimesed tugevamad sümptomid ning lisaks tekkisid munditele väga valulikud sõlmekesed ja meeletud valud päraku piirkonnas.Arst katsus päraku kaudu eesnääret ja tegi muid üldisi vaatlusi ning sellega ka kõik lõppes.Ütles et olen külma saanud ja et kõik kaob ise.Küsimuse peale kas peaksin kuidagi ka ennast ravima ,vastas ta et ei näe põhjust raviks??.Nii ma siis olengi püüdnud end soojas hoida ja mitte külmetada.Peale seda visiiti kadus täielikult soov veelkord arstide poole pöörduda.Nüüd mõtlen teisiti ja loomulikult pean pöörduma asjatundjate poole aga kardan et olen hiljaks jäänud.Nimelt ei ole ma suutnud saada isaks ent edutult.See on kaasa toonud palju probleeme ja ka lahkumineku.Lugesin ,et pikaajaline krooniline prostatiit põhjustab täieliku viljatuse.On mul veel reaalset lootust isaks saada.Ette tänades Andrus .

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
see küsimus on meestearstile, kes tegeleb meeste viljatuse,erektsioonihäirete ja suguteede põletikega.
Ülo Zirel