Tsüstiidi rohud 06.10.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Täna öösel tuli mulle see vastik haigus: põiepõletik. Oma arust pole nagu külmetanud ja väga puhas inimene olen ka. Olen kasutanud Pharmatex kreemi(rasedusvastane vahend), ega ometi sellega seoses, kuigi see vahend on ka antiseptilise ja puhastava toimega. Nüüd juba võtan Berlocidi kuigi arst unustas märkimata kui kaua. Seda jätkuks 10 päevaks. Edaspidiseks palun, kas Teie oskaksite soovitada mõnda rohtu, mida (ja kui palju)võtta kohe siis kui on selge, et on tegemist põiepõletikuga. Laseks seda perearstil välja kirjutada, sest nemad ka selle valdkonna üksikasju alati peensusteni ei tunne. Muidu sõida kuidagimoodi piineldes arsti juurde retsepti saama. Või üldse, milline ravim peaks kodus igaks juhuks olemas olla kui selline tervisejama tuleb? Mul on alati põiepõletikuga veri lahti, kas see on väga tavaline? Tänan Teid väga nõuannete eest! 39 a. naine

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
põiepõletiku antibiootikumravi kestab tavaliselt 6 päeva. Peale trimetoprimi (Berlocid) kasutatakse põiepõletiku raviks harilikult veel nitrofurantoini ja tsiprofloksatsiini.
Põiepõletikuga võib kaasneda ka verikusesus, kuid see on ka põievähi kõige sagedasem esmane sümptom. Kui äge põletik on taandunud, peaks laskma uroloogil siiski põie seestpoolt üle vaadata.
Ülo Zirel