enurees 08.08.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

TERE !! Hiljuti käisin teie vastuvõtul enureesi asjus (nii öine kui ka päevane ) ütlesite et päevase enureesi asjus minna operatsioonile olen veel liiga noor (19)
aga kas vähemalt välismaal tehakse mingeid operatsioone ?! Ja rääkisite veel et on olemas spetsiaalsed vaagnalihaste tugevdamise kursused, kus need toimuvad ja palju maksavad ?? Ette tänades !!!!!!

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
ma ilmselt ei ole suutnud teile asja arusaadavalt selgitada. Pingutustüüpi uriinipidamatuse vastast operatsiooni saab teha ka 19 aastasele ja neid operatsioone tehakse ka Eestis samamoodi kui välismaal. Kuni 40 aastastele naistele ei tohi vaid asetada kunstmaterjalist lingu ümber kusiti, kuna pole teada lingu käitumine sünnituse ajal.
Tavaliselt pakume esimese võimalusena vaagnapõhja lihaste tugevdamist harjutuste abil. nii ka teile. Opereerime vaid neid, kellele harjutused ei aita või kes ei viitsi neid pidevalt teha. Need on spetsiaalsed harjutused ja neid õpetab teid tegema füsioterapeut. Harjutusi peab jätkama iseseisvalt kodus ja see on pidev, mitte mingi kursus. Perearst suunab teid füsioterapeudi vastuvõtule.
edu,
Ülo Zirel