öine urineerimine 01.08.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Olen 35-aastane mees. Mul tekkis mõni kuu tagasi äkitselt iseäralik probleem, et ärkan öösiti üles vastupandamatu vajadusega urineerida. Varem tuli seda ette vahel harva nagu küllap kõigil, aga nüüd enam-vähem iga öö. Paar korda olen pidanud ühe öö jooksul kaks korda WC-s käima, mida ma ei mäleta, et kogu varasema elu jooksul ainsatki korda juhtunud oleks. Selline praktiliselt üleöö toimunud muudatus öises urineerimisvajaduses on täiesti arusaamatu, sest minu eluviisis, tervises jm. ei ole mitte kui midagi muutunud. Mis võib olla põhjus?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
öist urineerimist meestel põhjustavad eeskätt eesnäärmehaigused, kuid ka puudulikkusega kulgevad südamehaigused, kui öösel kustakse päeval kogunenud tursete vett välja ning ka suhkrutõbi. Need oleks vast 3 tähtsamat.
parimat,
Ülo Zirel