Kui tihti? 24.07.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Mul oleks küsimus kas 3-4 korda öö-päeva jooksul pissil käimine 5 aastase lapse puhul on vähe või normaalne.Ta on nii käinud umbeskaks kolm aastat harva.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
pissil käimise kordade arv sõltub joogi-söögi reziimist, füüsilisest aktiivsusest, kliimast, kehakaalust jne. Alla 12 aastaste laste pissikordade arv ööpäevas on keskmiselt 3-7. Võimalik ka, et teie lapse põis on lihtsalt suurem, kui selles eas tavaliselt. Seda on lihtne teada saada, kui lasete lapsel pissida purki ja kogus ära mõõta. 5 aastase lapse põiemaht on keskmiselt 180 ml. Tüdrukute põis on pisut suurem kui poistel.
edu,
Ülo Zirel