Liikuva neeru kinnitamine 20.06.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Parem neer liigub2,5 lülikõrgust ja röntgenoloogi poolt leid( ei loe küll hästi välja)-parem neer pöördub, kerge passaazi häire.Uroloog kinnitas operatsiooni vajadust. Aga Viljandis neeru laporoskoopiliselt ei kinnitata. Ma ei taha, et mind nabast selgrooni lõhki lõigatakse. olen niigi kõhn-vööümbermõõt 65.cm. Millises haiglas ja missuguse summa eest saaks teha operatsiooni, et oleks armid väiksemad?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
laparoskoopilist liikuva neeru fikseerimist tehakse meie osakonnas ning vist ka Ida Tallinna Keskhaiglas. Tartu kohta ei tea. Erakliinikutes taolisi operatsioone ei tehta. Kui teil on ravikindlustus, korvab kulutused haigekassa.
edu,
Ülo Zirel