veresoonte kasvaja 31.03.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Minu 8a pojal on sünnist saati munandi peal veresoonte rägastik ,väiksena laste arst vaatas aga ei öelnud midagi Ise ma olen seda jälgind jaotsustasin arsti käest uuesti küsida .Ta ütles et see on veresoonte kasvaja ja reeglina läheb sellise kohapeal halvaloomuliseks. Saatis meid uroloogi juurde. Aga sinna on palju aega jamure suur.Kui tõsine se on.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
tõenäoliselt on tegu kas hemangioomi (veresoonte healoomuline kasvaja) või munakoti veenilaienditega. Kumbki ei ole ega lähe üle pahaloomuliseks. Soovitan samuti uroloogile näidata. Kui juba 8 aastat on olnud veresoonte rägastik, siis kuu ajaga ei juhtu ka midagi halba.
parimat,
Ülo Zirel