jälle see pidamatus 29.03.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

olen 43 aastane naine,pidamatus on vaevanud ca 4 aastat.2003 mais pandi ling,sai liiga tugevalt ja juunis lasti uuesti lahti.Septembris oli lahtine lõikus aga see ei andnud soovitud tulemusi,ikkagi isegi kiirema kõnni juures on leke.Mind opereerinud doktor soovitas uuesti sellist poollahtist lõikust,kuna lingu paigaldamise kohas võivad olla tekkinud armkoed ja ling ei täida jälle eesmärki.Tahtsingi teada Teie arvamust sellise juhuse kohta.Kas selline kartus on põhjendatud?Lingu op on taluda ikkagi tunduvalt lihtsam...kuidagi ei tahaks enam seda lahtist,aga samamoodi edasi tilkuda on ikka hullemast hull.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
keeruline juhus. Ei ole andmeid ka, mis tüüpi lahtine operatsioon teil teisena tehti. Neid on väga erinevaid. Usun, et teil on siiski võimalik probleem lahendada teistsugust linguoperatsiooni, nn transobturatoorset meetodit kasutades. Sellist tehnikat kasutatakse Eestis alates eelmisest aastast.
parimat,
Ülo Zirel