valu seljas või neerudes? 25.03.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

tere
olen 20 aastane noormees. Mure on selles, et tervelt kuuaega on selg järjepidevalt valu tekitanud. Väike valu on kogu aeg neerude piirkonnas, kui päev on kiire ja palju liikumist, siis muutub selg paendlikumaks ja valu kahaneb. Kui tuleb aga pikalt kohapeal istuda, siis selg kangestub ja teeb püsti tõustes haiget(kuubis), muutub kuidagi peandumatuks ja nõrgaks(läheb varsti yle kui liikuda).
Valu tekksis: tegime spotri ja lumi sattus mitu korda neerude piirkonda, nii palju ui võimalik võtsin ära, ülejäänud sulas, pärast tagime veel jalgade yleval hoidmist- tegevus mis väsitab seljalihaseid üpris võimsalt. järgmine päev oli tunne nagu lihased oleks piimhapet täis. 1,5 nädalat ei läinud ära. Otsustasin natukene selga peanutama akkata, sest väikese koormuse ja liikumise juures ta just nagu paranes. Paar päeva paenutasin. selg sai nagu korraks korda. käisin tööl, valu oli minimaalne, käisin pärast veel pesemas ja läksin koju, selg sai võibolla natuke kylma. kodus istusin maha oma"terve seljaga" et natukene syya ja järsku käisraks läbi selja, kuidagi seinte abi jõudsin voodisse ja sinna siis ka jäin. Ommikul ootas mind ees mitte enam selline valu mis sarnaneb lihase valuga vaid, selline selja närvi valu, ikka sama piirkond. See valu oli isegi minevikust tuttav, 3 aasta juba järjest millal ta mulle kevadel, koguaeg sama aeg kylla tuleb. Aga seekord kuidagi mitte nii teraval kujul ,aga see eest ei taha ära minna. eelmised aastad on see kolmepäeva selja valu olnud. 1päev ei saa isegi liikuda, lihtsalt hirm valu ees mis selg teeb kui teda liigutada on liiga suur.2päev normaalsem, aga ikka väga õrn.3päev saab kuidagi juba oma toimetusi teha. Probleem ongi selles et see valu ei anna järele, on tekkinud a väikeed häired urineerimisel, valu peenises, tekkis pärast seda kraksu, valu tuli aeglaselt ja akkab vist vaikselt ka ära minema. Peenise pealne veresoon on nagu õrnakene, kuseda on ka kuidagi ebamugav. aga sellist pidamatust nagu ei oleks ja häda tekib ka normaalse tihedusega.(mingi põletik see peab olema, kas põie, selja närvi või neeru) mida vähem seda parem----- kõik algas peale seda kui ma suitsetamise maha jätsin, et tevist mitte enam rikkuda.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
vabandan, aga lõpuni lugeda ei jõudnud. Kirja algust vaadates ei ole teil kuseteede haigust, vaid seljalihaste põletik.
edu,
Ülo Zirel