neerukivide tekkepõhjus 23.03.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Jõudsin suurte äkki alanud valudega haiglasse ning selgus, et mul on neerukivi. Millest neerukivi tekib? Ja olen nüüd internetist otsides lugenud, et need võivad hiljem veelgi tekkida. Mida teha, et seda vältida?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
enamuste neerukivide tekkepõhjus pole teada, seetõttu ei ole neid kaasajal ka võimalik ära hoida. Kellel on kord kivi olnud, on kivi uuesti tekke risk 60%. Seda riski saab vähendada uriini lahjana hoidmisega, s.t tuleb rohkelt juua vedelikku. Kivitõve haige peaks jooma nii palju, et ööpäevas erituks 2 liitrit uriini. Söömisega tõepõhiseid seoseid pole leitud.
edu,
Ülo Zirel