põiepõletiku asemel hoopis suhkruhaigus? 17.03.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

sellest sügisest alates on mul olnud põievaevusi (tihedad pissishädad). Uriiniproovi põhjal oli kõik korras, samuti günekoloogi arvates, ent probleem kordub endiselt 3-4 nädalase vahega(juba pea pool aastat... perearst laiutab käsi, sest uriiniproovi põhjal probleemi ei ole). Kas on võimalik, et ei olnudki põiepõletikku vaid hoopis suhkruhaigus?

19. a naine

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
suhkruhaigus vaevalt, et teil urineerimishäireid põhjustab. Suhkruhaiguse olemasolu on ka perearsti juures väga lihtne kontrollida. Kas günekoloog ainult arvas, et teil kõik korras on või võttis ka külvid sugulisel teel levivatele haigustele ja tupeseenele? Noorte naiste urineerimishäirete üheks sagedasemaks põhjuseks tõelise põiepõletiku kõrval on günekoloogilised põletikud. Kui uriinianalüüsid on korras, peaksite ikkagi uuesti naistearsti külastama.
edu,
Ülo Zirel