Urineerimisprobleem 16.02.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Traumajärgse halvatuse tõttu (3 selgroolüli kompressioonmurd 11 aastat tagasi) tuleb urineerimiseks kõhulihastega põis tühjaks pressida või kateetrit kasutada, aga sageli uriin lihtsalt voolab välja. Dr. Pajose sõnul ei ole täielik tervenemine võimalik, kuid kaasaegses meditsiinis olevat võimalik operatsiooniga osaliselt probleem lahendada. Mida selline operatsioon endast kujutab ja kas see on ainus võimalus saavutada kontroll põie üle?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
kusepõie üle kontrolli saavutamiseks on erinevaid operatsiooni meetodeid. Missugust meetodit konkreetselt teie puhul kasutada, sõltub teie ootustest ja soovidest, kuseteede seisukorrast jpm. Peaksite tulema minu vastuvõtule, et leida teie jaoks kõige sobivam lahendus
Edu,
Ülo Zirel