paistes silmad 12.02.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Mind vaevab juba aasta-aega mure, et hommikul ärgates on slimade ümbrus tursunud. Olen kuunud, et seda võib põhjustada probleem neerude talituses. Samas aga alakehas mul mingeid valusid küll pole. Õhtuti, enne magama minemist ma vedelikku ei tarbi; ka erinevaid näokreeme olen proovinud- ilma tulemuseta. Olen 26.a ja väikelapsega kodus, st silmadele suurt koormust (N:arvuti) pole. Mida teha, või kuhu pöörduda.?
Aitäh vastuse eest.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
silmade ja käte paistetus naistel on küllalt tihti esinev häire, mille põhjuseks on ilmselt naissuguhormoonide tasakaalu omapära. Uroloogile suunatakse taolise kaebusega naisi tihti, kuid neeruhaigust neil ei ole. Olen soovitanud nõu küsida endokrinoloogilt.
Parimat,
Ülo Zirel