imelik küsimus 02.02.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere!Mul on mure.Selline natuke võibolla imelik,aga mind vaevab see juba 3 kuud.Nimelt on muutunud pissi lõhn selliseks magusaks-teisiti ei oska seda kirjeldada.Veresuhkur oli 4,7.Nii et suhkruhaige ma pole.Perearst naeris välja,kui kaebasin,arvas et pole vaja proovi anda.Kas Teie saaksite mulle lohutuseks midagi öelda,millest see küll võib olla?Ehk on siiski mingi varjatud haigus selle taga?Olen 3 lapse ema,29a.Mingeid valusid ega muid kaebusi ei ole.Varem(viimati 4a tagasi)on küll korduvalt olnud põiepõletikku.Tänan kui leiate aega vastata,olen päris hirmul.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
kahjuks ei oska teile vastata ja ei leidnud vastust ka põgusalt kirjandust sirvides. Paljud tegurid võivad uriinilõhna mõjutada, k.a. toidud, ravimid jne. Kuna te ise midagi ei kaeba ja tunnete end muidu tervena arvan, et muretsemiseks ei ole põhjust. Igaks juhuks võiks paluda perearsti teha teile uriinikülv ja tavaline uriinianalüüs, et välistada asümptomaatilist kuseteede infektsiooni.
Parimat,
Ülo Zirel