krooniline põie ja neeruvaagna põletik 13.01.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Sain selle õnnistuse aastaid tagasi saunas lihtsalt leilist tulles pesema ja astusin korraks külmale põrandale... ja oligi kõik. kõigepealt andis öösel tunda põis ja järgmine päev neerud ja nädala pärast olin haiglas. Ja nüüd ongi nii, et natuke külma ja hakkab otsast peale- lihtsalt õudus! Olen ise madalama vererõhuga, kuid haiguse ägenedes tõuseb ka vererõhk- 100/160-le. Olen noor 35-aastane naine ja ei oska midagi enam teha, sest ravimitega on ka nii, et kui hästi läheb, siis mõjub aga kui ei- siis vaevlen paar kuud...

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
10% naistest esineb sageli korduv põiepõletik. Kõigepealt tuleks välja lülitada teised haigused, mis võivad põhjustada seljavalu või kusemishäireid ( nt. günekoloogilised ). Samuti uurima, kas teil ei ole mingit kuseteede häiret, mis ei lase infektsiooni välja ravida. Kui eespool nimetatud probleemid on välistatud ning ikkagi esineb uriinikülvis baktereid, mis põhjustavad vaevuste ägenemist, tuleb rakendada madaladoosilist pikaajalist antibakteriaalset ravi vastavalt uriinikülvi vastusele. Ravi kestab 6 kuud kuni 1 aasta.
Parimat,
Ülo Zirel