Kas põiepõletiku tüsistused? 12.01.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Põdesin sel suvel mitu korda põiepõletikku. Naistearsti sõnul oli põhjuseks tupepõletik. Nüüd oleks kõik nagu korras, aga pissihäda tekkimise korral ei tunne ma seda mitte põie juures (nagu enne haigust), vaid umbes 10cm allpool. Kas tegemist on mingi põiepõletiku tüsistusega? Kas seda on võimalik kuidagi parandada? (naistearsti sõnul on kõik visuaalselt ja ka proovide järgi korras). Mida peaksin tegema?

PS 0len 22.aastane mittesünnitanud naine

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
teil oli ju arsti sõnul tupepõletik, mitte põiepõletik. Tupepõletik tekitab samuti kusemishäireid ning võib ka hiljem jätta jälje, mis simuleerib kusepõiehaigust.
Parimat,
Ülo Zirel