Parema neeru ülaosas 13 mm kortik.tsüst 12.01.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Olen 46. aastane naine. Olin nädal tagasi valudega paremal all niudepiirkonnas Kiirabihaiglas Mustamäel, läksin ise kohale ja mind uuriti 3 tundi. Perearst soovitas minna, kuna ta kahtlustas pimesoolt. Seal tehti mulle sonograafia ja kõik oli korras väljaarvatud: neerud normaalse asetsuse, suuruse ja kujuga, kive ega paisu ei ilmne. Par. neeru ülaosas 13 mm kortik. tsüst. Kas see on midagi sellist, et peaksin midagi ette võtma või ei pea, sest haiglast ei öeldud küll midagi. Mind saadeti koju ja öeldi, et kui jälle valud on, siis kutsuda kiirabi ja mitte ise tulla. Ette tänades.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
see 1,3 cm tsüstikene neerus on juhuslik leid, mis ei põhjusta mingeid tundmusi. Lihtsalt kaasaegsed uuringumeetodid ja aparatuur on nii tundlikud, et võimaldavad kirjeldada tühiseid objekte organismis, mis ei oma tervise ega haiguse seisukohast mingit tähtsust.
Edu,
Ülo Zirel