Escherichia coli 05.01.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
ei ole küll kindel, et sattusin oma küsimusega küll õigesse kohata kuid siiski....

Minu lapsukest (9kuune) on vaevanud juba teist korda Escherichia coli pakter - esimene kord oli 4 palline. test koda pallides ei tea kuid tean et see kasvas pissikülvis nii et mühises (nii ütles arst-ka tema oli üllatunud sellise kiire kasvusuhtes sest varem oli see aeglasem) (ka varem on olnud kuseteede haiguseid kuid mida täpsemalt ei oska hetkel kirjutada)
Kas on ka võimalik kuskilt teada saada, mis see selline on ja millest see tuleb?
olen küll netist lugenud kuid midagi konkreetset pole ma küll sealt teada saanud (kuulnud olen ta võib tulla veest aga kas ka siis, kui vesi alati on keedetud?)
ta on mul ka allergiline (muna, piim, kartul, kanaliha ja veel mõni asi) kas ka allergia soodustab selliseid asju? Olen talle paari kuu vältel söögid kõik ise keetnud - toorainest. neid asju ei ole küll palju mida me oleme suutnud välja selgitada mida ta võib süüa kuid mõni siiski. ei ole juba ammu ostnud mingeid lastetoite mida müükse poes, et emmedel kergem oleks.
äkki teen mina ikkagi midagi valesti, et see teda kimbutamas käib? tean et see ei tohi minna krooniliseks, sest siis võib laps koguaeg haige olla (ja lisaks pöördumatu neerukahjustus)-olen ka ise kehva tervisega ja ei taha, et minu kullake seda kõike kannatama peaks.

Olen teile väga tänulik kui sellele vastamisega oma kallist aega kulutate!
või kui ei olegi õigesse kohta sattunud siis palun suunake meid sinna kuhu see küsimus võiks sobida.
murelik emme ja pidevalt haige C.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
väikelastel on korduvate kuseteede infektsioonide sagedasemaks põhjuseks vesiko-ureteraalne refluks, mida tüdrukutel esineb sagedamini kui poistel. Allergia ja kuseteede põletiku vahel seost ei ole.
Peaksite abi saamiseks pöörduma lastekirurgi vastuvõtule Tallinna Lastehaiglas või Tartu Ülikooli Kliinikumis. Täiskasvanute uroloogid lastega ei tegele.
Parimat soovides,
Ülo Zirel