hypospadia 08.12.04 / Uroloogia

Külastaja küsib:

last on opereeritud kahel korral tartus ja operatsioon ei ole õnnestunud (piss tuleb jälle kahest kohast õigest august ja opereeritud kohal olevast august) mind huvitab kui tavaline on et opereeritakse kordi ennem kui kõik korda saab?kas üldse on vaja seda teist auku sulgeda või sulgub see ise mingi aja pärast?
ja kui ei sulgu siis kas see tekitab mingeid probleeme peale selle et piss tuleb kahest august?
kui pikad on järjekorrad teie konsultatsioonile?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
tegemist on ilmselt poisslastel üsna sageli esineva üsasisese arenguveaga, kus kusiti ava ei ole mitte peenise otsas, vaid sellest eemal. Selline rike vajab plastilist korrigeerimist, mis on üsna keeruline ning millega tegelevad üksikud väga kogenud lastekirurgid Eestis. Kui operatsioon ebaõnnestub ja tekib kuseturu uuris (nagu teie poja puhul), on vaja korduvat lõikust. Ise selline uuris ei sulgu kunagi. Probleem sellisel juhul on, et uriinijuga ei saa juhtida, see pritsib laiali, tekitades hügieeniprobleeme. Mina lastega reeglina ei tegele. Soovitan teil pöörduda väga kogenud ja osava lastekirurgi dr. Mari Majassi vastuvõtule Tallinna Lastehaiglas. Olen veendunud, et ta suudab teie last aidata.
Parimat soovides,
Ülo Zirel