suguti kida 23.11.04 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Oleme partneriga üsna tihedad seksijad. Kaks nädalad tagasi rebestasin suguti kida. Oleme mõned päevad seksimisel vahet pidanud, aga mingit paranemist pole märgata. Kas tuleks kauem oodata, et kida ära paraneks? Kas on ehk ravimeid , mis selle paranemisele kaasa aitaksid?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
jah, peate ootama, kuni haav paraneb. See võtab samamoodi aega nagu noaga näppu lõigates + aeg, millal värske arm kannatab suurt mehhaanilist koormust. Proovige värske pöidlahaavaga käsitsi mutreid keerata. Paranemist kiirendavaid ravimeid pole, tuleb vaid hoida puhtust, s.t. iga päev pesta vee ja seebiga. Kui rebendid hakkavad korduma, tuleks pöörduda uroloogi vastuvõtule. Sel juhul on vajalik kida e. freenulumi plastiline operatsioon.
Edu,
Ülo Zirel