Veel munanditest 11.11.04 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere, lp doktor! Tänan Teid vastuse eest ( 2004-11-09, kell 12.15 ), kuid kas Te võiksite natuke lähemalt selgitada, mida kujutab endast see "väike operatsioon ), millised on selle järelmid jne.
Tänan Teid!
Harri

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere Harri,
jutt käis põletikulise munandimanuse eemaldamisest vanemaealisel mehel. Ca 3 cm pikkusest nahalõikest munandikotil eemaldatakse munandimanus. Operatsioon kestab 20-30 minutit. Tavaliselt tuimestatakse operatsiooni piirkond seljasüstiga, kui patsient ei soovi teistmoodi. Operatsioon on pindmine, mistõttu paranemine on kiire. Tulemuseks on valudest vabanemine. Meessuguhormoonide tasemele organismis see operatsioon mõju ei avalda.
Parimat,
Ülo Zirel