interstitsiaalne tsüstiit 26.09.04 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Lugupeetud dr. Zirel

Olen 68-aastane naine. Mul on TÜ Kliinikumis diagnoositud interstitsiaalne tsüstiit. Mais 2003 teostati põie hüdrodilatatsioon ja võeti 8 biopsiat. Sellele järgnes tugev veritsus. Verehüübed takistasid urineerimist mitme nädala jooksul. Seetõttu mõtlen äärmise vastumeelsusega protseduuri kordamisele. Ometi häirib sage urineerimisvajadus (ca 1-2 tunni tagant, uriini kogus on 70-150 ml, rohkem oodata ei saa, kuna põide lööb valu).Urineerimise lõpp on samuti valulik.
Mimu küsimus: milline on selle haiguse prognoos? Kas laiendamine on ainus võimalus seisundit parandada?

Tervitades Ada

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere Ada,
interstitsiaalne tsüstiit on kahjuks haigus, mille puhul tervistavat ravi ei teata. Üks ravimeetod on tõesti kusepõie hüdrodilatatsioon. Teie kirja põhjal tundub, et see protseduur teile leevendust ei toonud, sage urineerimine jäi püsima. Soovitaks proovida põielihast lõõgastavate ravimitega, nn. M-koliinolüütikutega. Kui põiemaht on ka reaalselt väike, on võimalik operatsiooniga seda suurendada.
Edu soovides,
Ülo Zirel