pidev joogijanu 16.09.04 / Uroloogia

Külastaja küsib:

tere. loodan, et panen selle mure ikka õigesse teemasse.
nimelt on mul pidevalt joogijanu. võin päevas juua kuni 5 liitrit vett. sellest tulenevalt pean ka loomulikult pidevalt vetsus käima. suht tihti on pärast vetsus käimist, et põis ikka veel täis. valu ei esine urineerimisel.
ma igaksjuhuks lihtsalt küsin, võibolla on see mingi probmeeli märk?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
tavaliselt esinevad sellised nähud kas suhkrutõve või magediabeedi korral. Tuleks kindlasti lasta end uurida. Kui perearsti võimalustest ei piisa, siis peaks minema endokrinoloogi vastuvõtule.
edu,
Ülo Zirel