Kusepidmatus 06.09.04 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Olen 40 aastane naine. Lapsed 18 ja 14. Viimased aastad olen tähele pannud, et kui aevastan või köhin siis ei suuda uriinijooksu pidada. Olen hakanud ka öösiti tihemini urineerima.
Olen ülekaalus, kas sellest võib see juhtuda, et kõhulihased ei tööta enam nii nagu noorena?
Kuidas saaks probleemile lahenduse? Suur tänu. Pille

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere Pille,
teil on tegemist pingutustüüpi uriinipidamatusega. Abi saab kas vaagnapõhja lihaste tugevdamisest ravivõimlemisel või operatsioonist. Operatsioon (sünteetilisest materjalist lingu asetamine ümber kusiti) on patsiendile kergesti talutav ja efektiivne.
parimat,
Ülo Zirel