kusejuha põletik imikul. 05.09.04 / Uroloogia

Külastaja küsib:

tere. vaatasin kas mõnel sama mure ,aga ei leidnud. mure selline ,meie 2nädalasel poiss beebil avastati kusejuhade põletik, ultrahelis vaadati ja öeldi , et neid juhasid ei tohiks paista , aga temal olid nad täitsa turses. ja siis tehti uriini proov , sain aru et midagi kasvab vist oli mingi staafülokokk. sai 5 päeva süsti, jaedasi kodus 5päeva suukaudu rohtu.aga enne koju minekut ütles arst et kui välja ei ravi võib tulla neeru siirdmine ,ma keeldusin koju minemast enne kui laps terve, aga siis lohutati et ei ole asi nii hull. nüüd olen kodus ja ootan kordus proovile minekut ja oleme hirmul ,et mis siis kui ravi ei aidand. oskate öelda kas võib tõesti juhtuda et tuleb kunagi siirdamine. jaoleks hea kui kirjutate kuidas nüüd hoida llast et ta uuesti ei haigestuks. ja kas pean nüüd midagi sellist sööma ise (saab rinda)et antibiootikum ta magu ei kahjusta. täname vastuse eest ette.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
see siirdamise jutt on tõesti liiast, sellega ei tohiks nii kergekäeliselt inimesi hirmutada. Lapsi, kellel on tekkinud selline neerude kahjustus, et vajab siirdamist, tuleb Eestis väga-väga harva ette.
Teie lapse probleemist. Mikroobid ei tekita kusejuhade laienemist, siin peaks olema tegu mingi kaasasündinud rikkega, et uriin ei pääse vabalt põide või on kusejuhade toonus nõrk. Mikroobide esinemine näitab vaid põletiku lisandumist kuseteedesse. Mikroobid peab küll hävitama, kuid kui kusejuhade laienemise põhjust ei likvideerita, võivad põletikud korduda. Ei pea ennast lastehaiguste spetsialistiks ning seetõttu soovitan pöörduda nõu ja abi saamiseks ikkagi lastearstide või Tallinna, Tartu lastekirurgide poole.
Parimat soovides,
Ülo Zirel