Kas tegemist on põiepõletikuga? 29.06.04 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

olen 21 aastane naisterahvas. Probleem on järgmne: viimase paari kuu jooksul pean pidevalt tualetis käima. Mõnikord isegi 10 minutiliste vahedega. Eriti tõsine on olukord bussi või autoga sõites. Esineb ülitugev pissihäda ja mõnikord wc-sse jõudes läheb see kohe üle. Seni olen alati õnnelikult kohale jõudnud, ent olukord muutub järjest tõsisemaks ja sagedaminiesinevaks...

Kas tegemist on põiepõletikuga ja kelle poole peaksin selle probleemiga pöörduma?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
võimalik, et teil on põiepõletik. Peaksite esiteks siiski pöörduma günekoloogi poole, kes võtaks uriinikülvi kõrval ka külvid sugulisel teel levivatele haigustele, mis võivad samuti põhjustada põieärritust. Ravi sõltub analüüside tulemustest.
Parimat,
Ülo Zirel