bakter kusitis 22.06.04 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere Dr.,
Olen naine, 41 a. Perioodil 1997-1999 olin tihti põiepõletikus, sain ravi. Perioodil 2000- 2003 oli kõik korras. 7 kuud tagasi algas kõik uuesti. Käisn kõik uuesti läbi:günekoloog-kõik analüüsid negatiivsed. Tegin uuriini ( tavaline ja külv) analüüsid- kõik korras. Valu ja kipituse tunne kõhus ja põie piirkonnas aga suurenes.Öösel jooksin WC vahet päris mitmeid kordi.
Palusin arstil võtta proov kusitist. Külvist kasvas välja bakter ( kahjuks ma ei tea selle meditsiinilist terminit) n.ö. lihasööjate klassist. Günekoloog ütles, et juba 2 aastat võetkse selle bakteri avastamiseks proovid rasedatel naistel.
Tegin 3 nädalase antibiootikumi kuuri ja 4 nädala pärast läksin uuesti proovi andma. Selleks ajaks tundsin, et valu tuleb tagasi ja kõik hakkab korduma. Nii oligi- anlüüs näitas, et bakterite arv on lausa kasvanud ( võrreldes eelmise prooviga) . Ja uuesti antibiootikumid , juba uuesti 2 nädalat ravitud, kuid valu, kipitus ja tihe urineerimine ei kao. Kas kogu eluks?
Lugupidamisega,
Kaili

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere Kaili,
ka teie eelmine põletiku periood oli pikk - 3 aastat. Peate eeskätt mõtlema, mis elu te elasite 2000-2003, kui olite terve ning mis muutused on toimunud sel aastal (partneri vahetus, olme muutus, elu- või tööstress, hügieeniharjumuste muutus, emakasisese spiraali kasutamine, varane kliimaks, günekoloogiline operatsioon vms.).
Kõige lihtsam on võtta antibiootikume ja loota neist imet. Kui häirivat faktorit ei leia, imet ei juhtu.
Parimat soovides,
Ülo Zirel