Alakõht 11.06.04 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere dr!
Kas mao ülihappesusest võib olla tingitud et kõht nabast all pool on valus-pinges ja ka munandid on katsudes valusad.Kuidagi on kahanenud üldine maht ja impotentsust põhjustab.Samas täie kehaga hingata on raske.Nagu ummistus oleks.Meestearstil olin, sperma kvaliteet on langenud ja 1 teise arsti võetud proovid kusitist näitasid põletikku, mida teised ei leidnud-paranes, kusemine ka veidi paranes.Surin ja kihelemine kadusid.Kuid alakõht ja alumine osa on ikka probleemne.Ja selline kurnatus on.Tetratsükliinide kuur sai tehtud.Kuid miskit on veel.Kas ma pean peenise ära proteesima/on oppi vaja.30.a.
Aitäh

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
eesnäärmepõletiku ravi on pikaajaline ja vaevaline ning sageli polegi võimalik sellest haigusest päriselt vabaneda. Eesnäärmepõletik võib põhjustada väga erinevaid alakeha vaevusi ning ka erektsioonihäireid ja depressiooni.
Peenise proteesimist impotentsi raviks esimese võimalusena valivad patsiendid küll väga harva. Tavaliselt püütakse alustada probleemi lahendamist vastavatest tablett- ja süsteravimitest. Soovitav on abi saamiseks pöörduda meestearsti poole.
Edu soovides,
Ülo Zirel