Sage urineerimis vajadus 11.05.04 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 20 aastan noor neiu, kes vajaks oma probleemis pisut nõustamist
Probleem järgmine. Nimelt mul on kolm päeva kestnud mingi ebamäärane vajadus iga natukese ajatagant WC vahelt joosta. Mitte et mingit erilist uriini eritust oleks...ikka kaks kolm tilka, kuid selline tunne lihtsalt on, et peaks nagu minema. Samas ei valuta kuskilt. Ja urineerimisel valus ei ole. Kuid samas kui minemata jätaks siis....oleks ebamugav tunne!!
Kas see sagenenud vajaduse urineerida võib olla tingitud külmetusest (ilusad ilmad ja vähem riideid)? Millega võib olla tegu ja kuidas olukord kontrolli alla saada?

Ette tänades,
Kaja

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere Kaja,
külmetus iseenesest ei põhjusta ühtegi haigust(v.a. keha külmakahjustused), vaid on haigust soodustavaks teguriks nagu vaimne ja füüsiline stress, nälgimine jne.
Teil võib olla tegemist kas günekoloogilise või kuseteede põletikuga, mida saab diagnoosida mikroobikülvide võtmisega. Soovitan esmalt pöörduda günekoloogi vastuvõtule probleemi täpsustamiseks.
Edu soovides,
Ülo Zirel