Põletikust 30.04.04 / Uroloogia

Külastaja küsib:

TERE
Olen 23a. naine, minu hädad algasid juba 13aastaselt.
Põhi mure oli, et kusemise lõpus lõi kusitisse valu ja see kipitav valu kestis pool tundi vahel kauem. Valu esines rohkem talvel ja sügisel, nii umbes 2x kuus. Kuna valu kaasnes peale vetsus käimist siis ma proovisin vedelikku vähe juua, sest kartsin valu mis kusemise lõpus kaasnes. Teismelise eas käisin ka uroloogi juures, tema seletas, et peaksin just vastuidi tarbima ohtralt vedelikku. Arst vaatas põit seest mingi torukesega ja tegi ka uriini külvi, kõik oli korras.
Ainuke mis jäi oli valu. Suvel oli vähem aga talvel ja sügisel sageli, nüüd juba korra nädalas. Niipalju oskasin ma enda aidata, et alati kui tunnen, et hakkab nagu imelikult kipitama siis jõin vähemalt liitri vett ja veidi aja pärast läks nagu paremaks, see nagu loputas selle valu ära. Kuna kipitama hakkab sageli just õhtul hiljem siis pean ka õhtul ohtrat vedelikku jooma, tänu sellele käin ka poole ööni vetsus seda vedelikku välja kusemas, mis on tüütu ja ei lase magada.
Paari kuu eest käisin jälle uroloogi vastuvõtul, tehti kõik proovid, külvid, röntkenpilt, vereproov ja kõik oli jälle korras. Naistearsil olen ka käinud ja ureoplasmat mul polnud, kui rase olin siis tehti ka teisi proove need ka olid korras. Äkki oskate teie mingit nõu anda? Ise olen täitsa ahastuses.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
väga raske nõu anda. Taoliste ebaselgete kroonilise valu sündroomide puhul jääb traditsiooniline meditsiin sageli hätta. Võib olla tasuks nõu küsida Hiina meditsiini asjatundjatelt.
Parimat soovides,
Ülo Zirel