Uretrae tsüst 27.04.04 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Günekoloog leidis läbivaatuse käigus ploomisuuruse tsüsti ja andis saatekirja uroloogile. Aja saan aga võib-olla alles juunikuuks (elan Lääne-Virumaal). Kas saaks ka Tallinnasse kontsultatsioonile tulla ja mida see diagnoos endast üldse kujutab? Günekoloog rääkis ainult nii palju, et võib tekitada urineerimisel probleeme. Praegu mingisuguseid kaebusi pole.
Ette tänades
Kristiina

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
jah, ilmselt on teil parauretraalnäärmest lähtuv tsüst e. vesipõis. See pole pahaloomuline, kuid suurenedes häirib urineerimist. Soovitav oleks tsüst operatsioonil eemaldada. Ka Tallinnasse saab Lääne-Virumaalt ravile tulla.
Edu soovides,
Ülo Zirel