proteus mirabiilis 05.04.04 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere.Olen tutvunud teie kirjavahetusega aga vastust enda probleemidele pole kahjuks leidnud.Seetõttu kirjutan ja loodan et ehk võiksite anda nõu.Olin paar kuud tagasi laboroskoopilisel operatsioonil mille käigus eemaldati 10 sm tsüst munasarjast. Kohe hakkasid vaegused urineerimisega ja avastati, et pisik uriinis on proteus mirabiilis.Oleksin võinud kindel olla et sain nakkuse operatsiooni käigus ja kiire ravi on efektiivne aga kahjuks on sellelaadsed vaegused olnud mul juba pikemat aega ja krooniliste gynekoloogiliste põletikega(või põletike tõttu) pralleelselt vaevanud juba aastaid.Proovid suguhaigustele on olnud pikemat aega puhtad.Olen aastaid tagasi kül kaks korda põdenud klamüüdiat kuigi partner on ligi paarkümmend aastat olnud üks.Teisel korral oligi endal päris kõva kahtlus kas pisik sai ravitud välja kuigi vastused olid mõlamal negatiivsed.Olen lugenud, et klamüüdiat põdenud inimesed on tihti aastate järel erinevate vaevadega hädas kuigi proovid ei näita pisikut.Küsimus on selline: sain kuseteede põletiku puhul sulfamiidi sisaldavat rohtu, mille vastu tuli allergia. Seejärel nitrofurantoini, mis ei aidanud. Seejärel nolocini mis vähendas vaegusi aga ei võtnud ära. Siis soovitas arst urosepti, mida sõin ka korralikult ja probleem püsis. Lõpuks veel cefzili ja sellest oli palju abi aga nüüd on jälle pissimine sage ja väike kipitus.Selline olukord on kestnud õieti aasta peaagu pidevalt ja enne seda periooditi. Viimane proov oli puhas aga arst ütles, et proov ei näita tingimata kui põletik ei ole akuutne? Pikemat aega on vaevanud mind ka alaselja valulikkus. Mida soovitaksite teha? Ette tänades vastuse eest!

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
raske on head nõu anda. Teil on väga koormatud haiguslugu - sugulisel teel leviv haigus, günekoloogiline põletik, munasarja tsüstoom, operatsioon vaagnas ja uroinfektsioon. Üks on küll kindel: kui uriinikülv mikroobidele on puhas, siis põiepõletikku diagnoosida ei saa. Ka günekoloogilised haigused põhjustavad sageli urineerimishäireid, mis kergekäeliselt tembeldatakse põiepõletikuks. Kui teil operatsioonil eemaldati mõlemad munasarjad, siis on põievaevused kõige tõenäolisemalt tingitud naissuguhormooni puudusest ja tuleb kindlasti teha hormoonasendusravi.
Teil tuleks ikkagi pöörduda günekoloogi poole, kas ei ole tegemist günekol. haigusega või suguhaigusega või hormoonpuudulikkusega. Kui analüüsid on siiski kõik korras on tegemist nn. kroonilise vaagnavalu sündroomiga, mida ravitakse valuvaigistitega.
Edu soovides,
Ülo Zirel