lapse öine voodimärgamine 05.02.04 / Uroloogia

Külastaja küsib:

10 a. poiss. Kuiv pole öösel kunagi olnud. Vahest mõned väga üksikud ööd.
Oleme käinud eriarsti juures vastuvõtul. Jääkuriini põide ei jää. Kas tuleks nüüd siis pöörduda psühholoogi juurde. Olen kuulnud, et unehäirete uurimise kaudu on abi saadud. Pissimise kohta ütleb, et tunneb pissihäda, aga ärgata ei saa. Peres ka 5a. poeg, kes on 1 eluaastast peale öösel kuiv olnud.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
teie lapsel on tegemist sellise haigusega nagu öine enurees. Olen sellest haigusest varem mitmel korral kirjutanud, palun lugege varasemaid vastuseid. Eriarst (lastearst?) peaks seda haigust teadma ja teile selgitama. Jääkuriini enureesi puhul ei jäägi. Lohutuseks võin öelda, et tavaliselt lakkab öine voodimärgamine puberteedieas.
parimat,
Ülo Zirel