neerukivitõbi 11.12.03 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Kaks aastat tagasi avastati mul neerukivi läbimõõduga 2 cm . Käisin operatsioonil , mille juures õnnestus ainult osaliselt kivi eemaldada . Hiljem käisin kahel korral kehavälisel kivi purustamisel, mis samuti ebaõnnestus.
Nüüd esineb aeg-ajalt uriinis verd, eriti peale tugevat psühhilist üleelamist. Kas see seos võib olla loogiline või on see puhas juhus. Ise tunnen end suurepäraselt. Mida teha edasi ?Juua vett ja oodata ja loota , et ei tekki põletikku ?
Tänades MK

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
kivi võib tõesti uriini verd anda, eriti just füüsilise pingutuse järgselt. Ei saa aru, miks teil kiviprobleemi pole suudetud lahendada, peaks nägema röntgenpilte teie neerudest. Samas peaks teid kindlasti uurima, et ei oleks tegemist kasvajalise haigusega neerudes või põies, mis samuti põhjustab tihti verikusesust. Peaksite tulema minu vastuvõtule, ehk saab aidata. Kui kivitükk jäi neeru, hakkab see tasapisi uuesti kasvama.
Lugupidamisega,
Ülo Zirel