uriinis oli verd 06.12.03 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere doktor! Mind vaevab 2.a.põiepõletik.Olen 24.a.neiu.Algul hakkab õhetama,nagu oleks pipart peale raputatud,siis on selline tunne,et ka tupes on põletik.Uriini lõpp valus,külmavärinad jne.Arst ütles,et mul on mingi valgevooluse moodi asi põies ja ka põiekaelapõletik ning lasi voolikuga musta rohtu põide 6.päeva.Läks 2.kuud mööda ja uuesti õhetama.Olen arstide poolt erinevaid tablette söönud,...aitab,kuid möödub paar kuud ja uuesti.Nüüd nädal tagasi avastasin,et kusen verd.Ja kui valus see lõpp oli.Arsti juurde ei saanud ja jõin alkoholi,mis võttis õhetuse ära ja uriin läks selgemaks.Küsimus teile:kui hull asi on,kui kuse sees on verd rohkem,kui kust ise.Kas on kangeid süstikuure,mis aitaks ja mis valgevoolus põies teeb?Hevely.TLN. Palun vastake.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
põiepõletiku puhul võib uriinis ka verd olla, tilk verd värvib 300 ml kust korralikult punaseks. Valgevoolus esineb günekoloogiliste haiguste korral, põies seda ei ole. Ei ole vaja kangeid süstikuure, vaid on vaja täpselt teada, mis põletiku ja mis mikroobiga on tegemist, siis saab ka korrektselt ravida. Ka teil soovitan alustada günekoloogist, et võtta külvid jne., jne. Vt. eelnevaid vastuseid, märksõna põiepõletik.
Lugupidamisega,
Ülo Zirel