ainus neer 05.12.03 / Uroloogia

Külastaja küsib:

tere olen 36.a. naine mul eemaldati kolm aastat tagasi vasak neer.hüdronefroosi tõttu.vabandan,kui kirjapilt on vale.arvatavalt olla kaasasündinud anomaalia.nüüd olen aasta jooksul tundnud painavat valuja või rärivat paremal seljs.viimase roide all.paremal alakõhus liiguks vahel nagu miski.vererõhk on veidi tõusnud 150 on olnud kõrgeim.see pole pidev ,hommikuti,kui mõõtnud olen on kõrgem.päevapeale madalam.uriini väljutamine on vist normis ainult vahel tuleks nugu mingi takistuse tagant.tahaks takka lükata tunne on selline.pool aastat tagasi olid veri ja uriin paberite järgi korras.küsin teie arvamust,kas analüüsid ,mis korras on peaks olema mulle vastus,et ära muretse kõik ülejäänud nähud on normaalne.või on mõni hiiliv viga.enne vesineeru leidu polnud ka muid kaebusi,peale selle ,et miski hakkas sees liikuma.ja siis juhuse peale leitigi.olgugi,et ise arvan selle tekkinud olevat,sest 11.a. tagasi peale sünnitamist,kui neerud üle vaadati olid küll mõlemad olemas.mida või kuhu peaks pöörduma,et olla asjas kindel.elu on minu elada ja see on ainus. sellest ka mure.tänan teid mõistmast.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
tavaline vere- ja uriinianalüüs ei anna küll täit selgust neerude seisundist. Peaks tegema vähemalt kõhukoopa ultraheli-uuringu ning vajadusel ka röntgen-uuringu neerudest, seda enam, et teil on ainus neer ja valud sealpool küljes. Kui perearst ei soovi asjaga tegelda, peate laskma end suunata uroloogi vastuvõtule.
Lugupidamisega,
Ülo Zirel