uroloogia 01.12.03 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Olen 34.aastane mees. Muret teeb asjaolu, et öösiti pean iga paari tunni möödudes urineerimas käima. Milles võib põhjus olla ?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
tavaliselt on selles eas meestel põiehäirete põhjuseks eesnäärmepõletik. Kui te joote õhtul palju vedelikku, nt. õlut või kannatate te unetuse all, põhjustab see öist sagedast urineerimist. Kui teil on südamepuudulikkus tursetega või suhkruhaigus, võivad ka need põhjustada öist sagekusesust. Erinevus on selles, et viimati nimetatud haiguste korral on öine uriinihulk väga suur, üle liitri. Soovitav on koostada enda kohta urineerimispäevik 3 järjestikusel päeval ( märkida urineerimise kellaaeg, kogus ja joodud vedeliku hulk ajaliselt) ning pöörduda perearsti poole. Vastavalt arvatavale tõvele suunatakse teid siis edasi erialaarsti juurde.
Lugupidamisega,
Ülo Zirel