uriini pidamatus 22.08.03 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Olen 25 a naine ja juba lapsest peale on olnud tugev pidamatus alates füüsilisest aktiivsusest kuni õiste voodimärgamisteni , arsti juures olid analüüsid korras (uriini), kui joon õhtul märgan ka voodi!
See on olnud aastaid, mida teha?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
uriinianalüüs ei aita kuidagi pidamatuse põhjust selgitada. Teil tuleb enda kohta esmalt koostada urineerimispäevik, st. kolmel järjestikusel päeval märkida paberile urineerimise kellaaeg ja kogus ml -tes, samuti märgamise kellaaeg ja kogus (suur, väike e. mõned tilgad), pesukaitse vahetuse kellaaeg. Seejärel registreeruda uroloogi vastuvõtule, kes otsustab päeviku alusel, missuguseid täpsustavaid lisauuringuid on veel vajalik teha. Pidamatuse vorme on palju ja nende diagnostika sageli keerukas. Õige diagnoosi puhul on võimalik pakkuda ka vastavat ravi.
Öise märgamise saate juba ise likvideerida - lihtsalt ärge jooge õhtuti peale kuut-seitset enam.
Lugupidamisega,
Ülo Zirel