Uriini pidamatusest 31.07.03 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Minu 8a lapselaps (tüdruk) pissib tihti veel püksi.Pidevalt tuleb talle meelde tuletada, et käi WC ära. Väiksena kuni 5 a oli ka öist voodimärgamist.Sellest probleemist oleme enamvähem lahti (juhtub harva).Päevase püksi pissimisega on asi ikka väga hull.Oleme lastearsti juures käinud.On tehtud analüüsid, mis näitavad , et mingit põletiku ei esine.Ka psüholoogi juures oleme käinud. Nende arstide arvamus on, et tüdruk on lohakas.Olen püüdnud ise temaga rääkida ja seletada. Kuulab vaikselt ära ja lubab , et seda ei juhtu,samas teeb ikka püksi ja vastab , et ei jõudnud WC. Ei taipa kas ta tõesti on nii lohakas või on nii kangekaelne või on ikkagi mingi haigus ja ta ei tunneta õiget aega WC minekul. Mida teha edasi? Tüdruk on paksuke, armastab väga magusat.Vere ja uriini analüüsid on lastearsti sõnul absoluutselt korras.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
väga võimalik, et lapsel pole veel kõrgeim urineerimiskeskus ajukoores väljaarenenud ja tal esineb nn. reflektoorne urineerimine nagu imikutel ja ka vanuritel dementsuse korral. Võib-olla on tegu mingit laadi neurogeensete põiehäiretega. Vere ja uriinianalüüsid seda ei näita, vaja on spetsiaal-uuringuid, mida saab teha Tallinnas ja Tartus. Vt. vastust uriinipidamatus lapsel 25.07.
Lugupidamisega,
Ülo Zirel