Punakaspruunid laigud kubemepiirkonnas 01.11.09 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Minul selline mure. Olen paar korda põdenud tupeseent ja see kimbutab mind jälle. Tegin läbi antibiootikumikuuri ja sama tegi ka mu elukaaslane. umbes paari nädala eest kurtis ta sügelust kubemepiirkonas. Vaatasime alumised piirkonad üle ja miskit ei paistnud kusagil. Arvasime et tegu võib olla mittesobivate pesemisvahenditega ja need said väja vahetatud. Kuid nüüd on tema kubmepiirkonda tekkinud punakaspruunid laigud mis sügelevad ebameeldivalt ja mis tal sugugi olla ei lase.Peenis ja munandid on tavalised aga laigud mõlemal pool ja laienevad kintsude sisekülgedele (3-4 cm läbimõõt). Pesemises asi olla ei togiks sest peseb ennast ja väga hoolikalt. Mis see on ja kas selle võin olla põjustanud mina ja millest see tekkinud võib olla?arutasin oma ämmaemandast tädiga ja tema pakkus et seenja praeguseks oleme omal algatusel ravinud seda kord päevas peale pesu nizorali 2% salviga. mida teie soovitate peale arsti poole pöördumise. Ette tänades.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Mul jääb mulje,et tegemist ikkagi seenega. Soovitaks ravi Klotrimazol salviga. Lloputada soovitaks ka kummelilahuga kord päevas. Kindlasti minge esimesel võimalusel arsti juurde. dr kadastik