Peenise ava rebenemine 08.08.09 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Juba mitu aastat tagasi rebenes peenise ava alla ja ei kasvanud kokku tagasi. Vahekorra ajal on juhtunud veelgi et tunnen teravat valu peenise otsas mis paari päeva pärast mõõdub, kuid ava ei kasva kinni. Nüüd juhtus taas ja olen juba väga mures, sest see rebend on juba umbes 1 cm pikk. see rebend on nii suur et saan sõrmedega isegi lahti teha. Arvan et freenulum tõmbas kuidagi peenise lõhki, sest on selle praoga ühenduses olnud. on see võimalik?

Palun väga abi, millest see tuleb ja miks kokku ei kasva? Pole kusagilt vastust saanud...ma kardan et see ava suureneb veel ja peenise ots läheb pooleks vms. :(

Muidu mingeid probleeme ei ole kui valu on mõõdunud, lihtsalt väga tundlik on see koht.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
vt eelmist vastust. Lisaks on teil ilmselt ka kaasasündinud peenise anomaalia, kus kusiti ava ei avane päris peenise pea otsast. Seda nimetatakse hüpospaadiaks. Peenise pooleksmineku ohtu pole.
Ülo Zirel