neeru pais? 26.10.08 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Selline küsimus, et kui on neeru pais (raseduse ajal), et kas seda on võimalik kuidagi ravida või midagi peale määrida? Või võib tulla see valulikkus mitte paisust vaid hoomis mingist närvi peale surumisest?!

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
tavaline on, et raseduse 2. pooles tekib paremas neeruvaagnas uriinipais emaka survest kusejuhale. Sellega ei pea tegelema, kui neerus ei esine põletikku.
Ülo Zirel