Probleem põiega 15.10.06 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Olen 68 aastane naine. Juba aastaid on probleem põiega. Hommikul tühjeneb põis esialgu ca 2/3 ja seejärel alles peale pikka ootamist väljub ülejäänu.
Päeva teisel poolel tunnen vajadust sagedaseks põie tühjendamiseks. Uriini tuleb aga vähe. Õhtul, voodisse heites, tunnen põies pakitsust (ja nõrka valu), mis soojendamisel väheneb.
Günekoloogiliselt olen kontrollitud - olen terve. Laborisse viidud uriiniproovid põletikku ei ole näidanud. Uroloog on diagnoosinud "närvilise põie" ja määranud rahusteid, mis ei ole aidanud. Kevadel, üldise tervisekontrolli käigus andsin vahetult arsti juures ka uriiniproovi, mis näitas vähest põletikku. Just sel ajal tundsin ma ennast aga suhteliselt hästi! Sügisel on olukord jälle halvenenud.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
naiste põieprobleemid on väga sagedased. Uriiniproov ei ole piisav põletiku diagnoosimiseks. Nn. närvilise põie e. üliaktiivse põie sündroomi raviks rahustid ei kõlba, näidustatud on põielihast lõõgastavad ravimid.
Et teie puhul asjas mingit selgust saada, on vajalik koostada urineerimispäevik, teha uriinikülv mikroobidele ning võimalik, et täiendavalt ka põie sisevaatlus ja urodünaamiline uurimine.
Ülo Zirel