colibakter 18.04.06 / Uroloogia

Külastaja küsib:

tere

lugesin teiste muresid, aga ei saanud ikkagi vastust. mis on colibakter? mis seda põhjustab? millest tekib? kui paha see siis on?
( küsin ikka sellepärast, et uriinist leiti ja vajab ravimist. 2x on neeruvaagna põletik olnud. )

tänan konkreetse vastuse eest

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
coli-bakter e. soolekepp on mikroob, mis normaalselt elab inimese soolestikus. Kui ta satub kusiti kaudu põide või neeruvaagnasse, põhjustab seal põletikku - põie või neeruvaagna põletikku.
Ülo Zirel